Чарівна валіза сучасних здоров’язберігаючих технологій для практичного використання у навчально-виховній діяльності
- Рубрика: Презентации по Педагогике
- Просмотров: 434
Презентация "Чарівна валіза сучасних здоров’язберігаючих технологій для практичного використання у навчально-виховній діяльності" онлайн бесплатно на портале электронных презентаций school-present.com
Семінар - практикум Чарівна валіза сучасних здоров’язберігаючих технологій для практичного використання у навчально-виховній діяльності Підготувала практичний психолог ДНЗ - ЦРД Коноваленко Н.І.
Здоров’язберігаючі технології – це технології, які об’єднують в собі всі напрями діяльності дошкільного закладу щодо формування, збереження та зміцнення здоров’я дітей.
Класифікація технологій: «Здоров’язберігаючі технології» «Оздоровчі технології» «Технології навчання здоров’ю» «Виховання культури здоров’я»
Життєстійкість/стресостійкість особистості, як напрям діяльності практичного психолога у забезпеченні здоров'язберігаючих технологій. Людина страждає не стільки від того, що відбувається, скільки від того, як вона оцінює те, що відбувається. Мішель де Монтень
Життєстійкість – це поняття, яке характеризує здатність людини витримувати всі складності життя та успішно протистояти життєвим проблемам та труднощам.
Головна функція життєстійкості полягає у можливості будувати ефективну соціальну взаємодію та знаходити оптимальні шляхи саморозвитку та самоздійснення особистості у складних життєвих обставинах.
Стресостійкість – це визначена сукупність особистих якостей, що дозволяють переносити стресові ситуації без неприємних наслідків для особистої діяльності індивіда і оточення. “ ”
Шляхи виходу зі стресової ситуації: варто змінити своє ставлення до ситуації, постаратися подивитися на виниклі проблеми під новим кутом і, можливо, знайти нові шляхи вирішення; друге правило - навчитися керувати фізіологією, а саме - навчитися розслабленню або навпаки концентрації; третій крок - вирішити проблему.
- Негайно вийти з позиції «страуса», усвідомити реальну ситуацію, визнати наявність стресу; - визначити всі позитивні та негативні особливості ситуації; - скласти план поведінки під час стресової ситуації; - діяти – реалізувати свої плани та наміри відповідно до обставин. У разі бездіяльності людина стає заручником стресу; - обговорити, проговорити конкретну ситуацію з близькою людиною, врахувати її поради; - змінити ставлення до обставин, якщо їх неможливо змінити. Шляхи виходу зі стресової ситуації (за Миколою Корольчуком)
Принципи позитивного мислення: виявити негативні думки та переконання, що спричиняють страждання та душевний дискомфорт; провести самоаналіз внутрішнього діалогу, усунути всі деструктивні мовні звороти, звернення до себе, в яких є самозвинувачення, самоприниження, відсутність віри та надії на успіх; замінити деструктивні думки на позитивні, що сприяють мобілізації внутрішніх психологічних ресурсів, закріплюють упевненість у власних силах.